MYtee TENNIS APPAREL
MYtee?
1997 yılında İzmir Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden Filolog ve İngilizce Öğretmeni diplomalarıyla mezun olduktan sonra çok sevdiğim mesleğimi 13 yıl yapma fırsatı buldum. Benim keyif aldığım kadar öğrencilerimin de bir şeyleri zevkle öğrendiği düşüncesine tutunarak gönül verdiğim öğretmenliğe, organizasyon işlerine de el atarak bir süre daha devam ettim. Yaptığım işler arasında yumuşak geçişler olsa da bu işlerin birbirleriyle ilgisi asla anlaşılamadı. Ben de sanıyorum anlaşılır olmaktansa yaptığım işlerden kendimce zevk almayı her zaman tercih eden biri oldum.İşte tam da bu dönemde hayatımın beş senesini klasik arabaların içinde geçirdim ve geçmişten bugüne yaptığım bu yolculuk bana daha geniş bir bakış açısı kazandırdı.
Ama organizasyon her zaman içimde kaldı ve çocukluğumda amatörce başlayan ve hala amatör (!) olarak devam ettiğim tenis sporuna profesyonel bir girişi sadece turnuva organizasyonlarıyla başarabileceğimi görmek ve bu düşüncenin bende yarattığı heyecan o günden sonra tenis sporunun hangi şekliyle olursa olsun hayatımdan bir daha hiç çıkmayacağını anladım.
Sekiz seneden bu yana değişik seviyelerde bir çok turnuvada çalıştım ve hala da uluslararası turnuva organizasyonlarında görev almaktayım. Artık bu spora moda açısından da bakmanın zamanı geldiği düşüncesiyle 2020  Kasım ayında hazırlıklarına başladığım 2021 Bahar Mermer Koleksiyonu’nu değerli tenis severlerle paylaşmaktan büyük gurur duyuyorum.   
Bundan birkaç sene önce tenis ile ilgili bir iş görüşmesine gittiğimde firmanın patronu benim geçmiş iş hayatımı dinledikten sonra bana şu soruyu yöneltmişti:
“Bu kadar çok ve alakasız işler yapmana sebep ne?” O gün bugündür bu sorunun cevabını düşünmüşümdür ama sanırım cevap bu koleksiyonda gizli.  Mermer, metamorfik hareketlerin zamanla oluşturduğu kireçtaşının ısı ve basınca maruz kalmasıyla oluşur. Çoğunlukla mineral kalsitten oluşmakta ve genellikle kil mineralleri, mikalar, kuvars , pirit , demir oksitler ve grafit gibi diğer mineralleri de içerir . Metamorfizmanın koşulları altında kireç taşındaki kalsit, birbirine kenetlenmiş kalsit kristallerinin bir kütlesi olan bir kaya oluşturmak üzere yeniden kristalleşir.
Bu açıklamayı bir mermer firmasının internet sitesinde gördüm ve bahsi geçen bir çok devinim, oluşum ve mineralin adını duysam da birbirleriyle ilişkisi konusunda yorum yapacak bilgiye sahip olmamam doğal diye düşündüm ama tüm bu olaylar ve mineraller bir araya gelmese doğanın fırçasından çıkan bu birbirinden güzel desenler oluşamazdı. İşte bu yüzden yaptığım değişik işler ve içinde bulunduğum organizasyonlar ile geçmişe yapılan klasik bir yolculuk sonucu bugün hayalimdekini yaratabilmek, mermerin oluşum yolundaki ilginç ve zorlu yolculuğunu anımsattı bana.
Karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen zamanı geldiğinde ortaya çıkarabileceğimiz bir güzelliği içimizde barındırdığımızı hiç unutmamak dileğiyle.


 
Mytee Tennis © 2021  Tüm Hakları Saklıdır.